Jak udekorować stół na konferencję?

Konferencja to ważne wydarzenie w życiu każdej firmy, uczelni czy organizacji. Wiąże się z dużym prestiżem oraz podwyższeniem rangi placówki, zwłaszcza jeśli pojawią się na niej ważni i rozpoznawalni w swoich branżach goście. Nic więc dziwnego, ze organizatorzy chcą zadbać o każdy szczegół, nawet taki jak dekoracja stołu. O czym pamiętać, ozdabiając stół na konferencję?

Przede wszystkim o minimalizmie. Na stole musi pozostać wystarczająco miejsca, by zmieścić posiłki, przekąski oraz napoje, a ponadto każdy powinien czuć się przy nim komfortowo. Dlatego zrezygnuj z rzucających się w oczy ozdób, postaw na minimalistyczne dekoracje. Już samo odpowiednie ułożenie dań czy owoców na półmiskach i paterach może stanowić formę udekorowania stołu.

Świeże kwiaty nigdy nie są złym pomysłem, o ile wiesz, jak je ułożyć i gdzie postawić, żeby nie przeszkadzały w jedzeniu. Kwiaty nie mogą zbyt intensywnie pachnieć, żeby nie rozpraszać zmysłów. Najlepiej wstawić je do wysokich i wąskich wazonów, ponieważ wtedy prezentują się gustownie. Zrezygnuj z róż, nie pasują do takich okazji. Postaw na słoneczniki, tulipany lub żonkile.

Niewątpliwie dekoracją stołu jest także zastawa. Umiejętne dobranie talerzy, sztućców oraz naczyń, a także ich ułożenie sprawi, że stół będzie wyglądał estetycznie, schludnie, a przy tym naprawdę wyjątkowo. Pamiętaj, aby przy każdym nakryciu położyć serwetkę. Ułóż ją w ciekawy kształt bądź zepnij pierścieniem.

I na koniec, choć tak naprawdę to podstawa dekoracji każdego stołu, należy wspomnieć o obrusie. Organizując konferencję, wybierz elastyczny obrus zasłaniający blat oraz cały stelaż. Możesz dopasować kolor materiału, aby pasował do wnętrza, w którym odbędzie się spotkanie. Zwróć także uwagę na wymogi czyszczenia i prania. To bardzo ważne cechy, ponieważ obrusy szybko się brudzą.

Dekoracja stołu wydaje się mniej istotnym elementem niż chociażby przygotowanie mównicy czy mikrofonu, ale organizator konferencji powinien o niej pomyśleć. W końcu lubimy, gdy wszystko jest dopracowane w każdym szczególe.