Jak wyposażyć biurową salę konferencyjną?

W większości średnich i dużych firm wyposaża się siedzibę w salkę konferencyjną. To miejsce spotkań pracowników podczas narad, burz mózgów czy cyklicznych sprawozdań, ale także pokój do rozmów z potencjalnymi kontrahentami. Sala ta musi więc być komfortowa i reprezentacyjna. Jak ją wyposażyć? Poniżej zostaną przedstawione najważniejsze wskazówki.

Wytrzymały i długi stół

Siedzenie przy jednym stole buduje poczucie wspólnoty i pozwala bardziej skupić się na prezentowanym temacie oraz rozmowie. Dlatego też sercem wszystkich sal konferencyjnych jest bez wątpienia właśnie stół. Jego długość musisz dopasować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa oraz, rzecz jasna, wymiarów sali konferencyjnej. Dobierz mebel do liczby osób, która będzie przy nim zasiadać, pamiętając, że każda z nich powinna mieć przestrzeń do robienia notatek czy przeglądania dokumentów. Nie zapominaj także, że stół konferencyjny musi być dość szeroki, aby uczestnicy spotkania nie byli skrępowani zbytnią fizyczną bliskością.

Ergonomiczne krzesła

W parze z wytrzymałym i dużym stołem muszą iść ergonomiczne krzesła, które zapewnią pracownikom lub klientom odpowiedni komfort. W takiej sytuacji zawsze warto postawić na klasykę, ale wzbogaconą o akcent nowoczesności, który sprawi, że sala konferencyjna będzie wyglądała innowacyjnie. Świetnie sprawdzą się tradycyjne kształty oparć z ciekawie zaprojektowanymi nogami. Pamiętaj, żeby tapicerka była raczej ciemna, dzięki czemu nie będą na niej widoczne m ałezabrudzenia czy otarcia.

Dodatkowe elementy

Ważne, aby w sali konferencyjnej znalazła się niewielka komoda służąca za barek. Można w niej schować kubki, szklanki, butelki z wodą, przekąski oraz czajnik elektryczny. Dobrze wyposażone miejsce biurowych spotkań ma do dyspozycji także telewizor bądź projektor, aby można było wyświetlić film, prezentację czy zrzuty z ekranu komputera.

Wcale nie potrzeba wiele, żeby stworzyć przyjemną przestrzeń do wspólnej pracy. Minimalistyczny projekt, zakładający jedynie podstawowe elementy, sprawi, że sala konferencyjna będzie dobrym miejscem do dyskusji oraz dzielenia się pomysłami.