Jaką formę poczęstunku wybrać, organizując konferencję?

Organizatorzy konferencji stają przed nie lada wyzwaniem. Przygotowanie spotkania dla kilkudziesięciu, a czasem nawet kilkuset osób wymaga sprawnej logistyki i dobrego planu. Wśród zadań, z którymi muszą się zmierzyć, jest także wybranie poczęstunku. Jaki wybór będzie najlepszy?

Bufet z kawą i herbatą

Bufet z kawą i herbatą to zdecydowanie najpopularniejsza forma poczęstunku. Decydują się na nią niemal wszyscy organizatorzy. Pomiędzy sesjami wykładów są zazwyczaj 15-minutowe przerwy, które pozwalają na przekąszenie ciastka bądź owocu. Taki bufet jest dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że konferencja trwa zaledwie kilka godzin. W innym wypadku należy pomyśleć o propozycjach na większy głód.

Catering

Pomiędzy bufetem ze słodkościami oraz posiłkiem w restauracji jest catering, który bardzo dobrze się sprawdza na branżowych i biznesowych spotkaniach. Można zamówić kanapki, koreczki oraz inne zimne przekąski, które zastąpią obiad. Często to właśnie przy takich szwedzkich stołach w kuluarach odbywają się najciekawsze rozmowy, wymiana myśli i spostrzeżeń oraz networking.

Obiad w restauracji

Jeśli organizujesz prestiżową konferencję, która na dodatek będzie trwać od rana do wieczora, konieczna jest dłuższa przerwa obiadowa. Tutaj również możesz posłużyć się cateringiem i zamówić ciepłe dania bądź zarezerwować salę w pobliskiej restauracji. Pamiętaj, by wcześniej poprosić uczestników konferencji o przesłanie informacji dotyczących preferencji żywieniowych. Część z nich może być na coś poważnie uczulona bądź być wegetarianami.

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na catering, czy też na obiad, warto, by w korytarzach bądź w pokoju socjalnym stał bufet z kawą i herbatą. Najlepiej wyeksponować go na składnych, cateringowych meblach, na które nałożysz eleganckie obrusy. Takie elementy podnoszą prestiż wydarzenia i są mile widziane przez zaproszonych gości.