Jakie stoły konferencyjne do dużej sali? Sprawdź nasze zestawienie

Soły konferencyjne to jedne z podstawowych elementów wyposażenia każdej profesjonalnej sali. Zaprojektowane z dbałością o każdy detal powinny nie tylko wpisywać się w aranżację wnętrza, ale i gwarantować odpowiedni komfort użytkowania.

Stoły konferencyjne: nasz krótki przegląd po rynku

Wśród najpopularniejszych stołów konferencyjnych wyróżniamy kilka modeli o standardowym kształcie i funkcjonalnościach:

Stoły konferencyjne prostokątne

Uniwersalne stoły, które ułatwiają zorganizowanie przestrzeni w każdej sali konferencyjnej. Mogą służyć za miejsce do wykorzystania przez osoby prowadzące spotkanie lub gości przybyłych na spotkanie.

Szczególnie popularne w ustawieniach szkolnych, gdzie każdy gość zasiada przy swoim blacie w celu wypełniania formularz wydanych przez prelegentów lub prowadzenia notatek.

Optymalnym rozwiązaniem są stoły konferencyjne zbudowane w oparciu o specjalne ramy z możliwością składania nóg (tj. stoły konferencyjne składane), co w zasadniczy sposób ułatwia optymalizację przestrzeni sali konferencyjnej kiedy ta jest zagospodarowywana w inny sposób.

Stoły konferencyjne o kształtach kwadratowych i prostokątnych chętnie wykorzystywane są także do ekspozycji drobnych poczęstunków (kawa, herbata, ciasta itd.).

W zależności od wybranego modelu – mogą być wyposażone w plastikowe koła jezdne, co poprawia ich mobilność w zależności od bieżących potrzeb.

Stoły konferencyjne okrągłe

Stoły o okrągłych blatach to doskonałe rozwiązanie dla osób, które planują zagospodarowanie przestrzeni w tzw. ustawieniu bankietowym.

Stoły konferencyjne o standardowych rozmiarach: duże, składane modele sprawdzają się także jako podstawowe miejsce do pracy w grupach (dotyczy przede wszystkim szkoleń firmowych).

Stoły konferencyjne o niewielkich rozmiarach: do okrągłych stołów konferencyjnych zaliczamy także niewielkie, składane stoliki koktajlowe do podawania zimnych przekąsek i napojów. Lekkie, zbudowane z trwałych materiałów nie sprawiają trudności w transporcie.