Meble bankietowe i konferencyjne. Zobacz w jaki sposób wyposażyć salę

Profesjonalna sala konferencyjna lub bankietowa powinna być wyposażona w staranie zaplanowane zaplecze techniczne. Zorganizowanie dużego wydarzenia, na którym pojawi się kilkuset gości biznesowych bywa dużym wyzwaniem nawet dla doświadczonych organizatorów.

Co powinno znaleźć się na wyposażeniu sali?

Nowoczesna, dobrze zaprojektowana sala konferencyjna powinna być wyposażona m.in. w:

Zestaw mebli konferencyjnych

Zgodnie z powszechnie przyjętymi standardami – na wyposażeniu każdej sali konferencyjnej powinny znaleźć się komfortowe krzesła lub fotele; ich ostateczny wybór powinien być wypadkową spodziewanego od standardu, oczekiwań organizatora oraz charakteru samego wydarzenia. W salach konferencyjnych doskonale sprawdzą się zarówno tapicerowane krzesła aluminiowe, jak i te pokryte naturalną lub ekologiczną skórą.

Warto wiedzieć: dobre meble konferencyjne powinny spełniać nie tylko kryterium wizualne, ale i praktyczne. Krzesła i stoły muszą być zaprojektowane w taki sposób, aby gwarantowały komfortową pracę nawet przez wiele godzin.

Na etapie planowania przestrzeni warto zdecydować się także na profesjonalne stoły dla prelegentów lub osób prowadzących konferencję – w przypadku mniejszych sali dobrym pomysłem będą uniwersalne stoły o prostokątnym kształcie.

Z kolei osoby, które zagospodarowują stosunkowo niewielką przestrzeń, np. na wewnętrzne spotkania pracowników w obrębie tego samego działu – dobrym wyborem mogą być większe, okrągłe stoły konferencyjne.

Dodatkowe akcesoria

Na etapie projektowania sali konferencyjnej warto pamiętać także o dodatkowych akcesoriach, a w tym m.in.:

  • tablicach informacyjnych i/ub interaktywnych,
  • zestawach audio,
  • projektorach (rzutnikach),

a także kilku pozostałych.

Meble konferencyjne: jak je ustawić?

Ostateczny kształt samej sali konferencyjnej warto skorelować z oczekiwaniami gości. Wśród najpopularniejszych rozwiązań wyróżniamy:

Meble w ustawieniu szkolnym

Standardowy model wyposażenia każdej mniejszej sali konferencyjnej. Popularne w sektorze naukowym oraz przy szkoleniach firmowych. Do każdego stołu konferencyjnego przypisane są po dwa krzesła.

Meble w ustawieniu kinowym

Ustawienie kinowe skupia się na prelegencie. Stala wyposażona w krzesła bez jakichkolwiek stolików uniemożliwia prowadzenie notatek, ale pozwala na utrzymanie bezpośredniego kontaktu z osobami, które pojawią się na konferencji.

Meble w ustawieniu konferencyjnym

Standardowe ustawienie mebli w kształcie litery L lub U. Komfortowy sposób na zorganizowanie konferencji w bardziej zakrojonym towarzystwie.

Meble w ustawieniu bankietowym

Składa się z okrągłych stołów oraz 5-6 przypisanych do niego krzeseł. Popularne rozwiązanie stosowane, kiedy w trakcie spotkania podawana jest kolacja lub zimny poczęstunek.