Obrusy w sali konferencyjnej — na co zwrócić uwagę?

Sale konferencyjne i bankietowe muszą prezentować się nienagannie. Organizacja spotkania biznesowego wymaga wysokiej klasy wyrażonej również w przygotowanym wyposażeniu. Dlatego w przypadku wystawnych konferencji oraz bankietów warto zadbać, by stoły pokryte były obrusami. Na co zawrócić uwagę przy wybieraniu obrusów? Oto 4 kluczowe elementy.

1). Materiał

Rzecz jasna, najważniejszą kwestią w przypadku tekstyliów jest materiał. Powinien być bardzo wytrzymały, odporny na plamy, a jednocześnie elastyczny, by idealnie dopasowywał się do każdego stołu. Tak będzie, jeśli obrus zawiera domieszkę spandexu, czyli specjalnego włókna syntetycznego. Dodatkowo, obrusy przeznaczone do sal konferencyjnych i bankietowych muszą być bezproblemowe do prania.

2). Rodzaj obrusa

Eleganckie przyjęcia i spotkania wymagają gustownej oprawy. Dlatego wyposażając salę konferencyjną czy bankietową, musisz pomyśleć, jak będą prezentowały się stoły, główne elementy wnętrza. Warto wybrać obrusy, które posiadają pokrowiec osłaniający cały stolik oraz tzw. nakładkę na blat.

3). Nakładka na blat

Dobrym rozwiązaniem jest kupno kompletu składającego się z dwóch wyżej wymienionych elementów: pokrowca i nakładki. Dlaczego? W razie trwałego pobrudzenia lub zniszczenia nakładki możesz ją po prostu wymienić, bez konieczności dokupowania pokrowca. To praktyczne i ekonomiczne podejście.

4). Kolor

Obrusy zmieniają wygląd stołów, dlatego wybierając je, nie zapomnij o aranżacji wnętrza. Dopasuj kolor obrusów do pozostałych elementów wyposażenia oraz dekoracji. Nie powinny zbytnio się wyróżniać. Zadbaj, by prezentowały się elegancko i odpowiadały randze danej okazji. Najbezpieczniejsze są obrusy białe i ecru. Dzięki temu, że komplet składa się z dwóch osobnych części, można stworzyć dwukolorową dekorację stołu, mieszając chociażby białą nakładkę z czarnym pokrowcem.

Obrusy to integralna część bankietów i konferencji. Odpowiednie ich dobranie jest wyrazem dbałości o zaproszonych prelegentów i uczestników spotkania. Kupując obrusy, należy kierować się przede wszystkim dwoma względami: prezencją i funkcjonalnością. Pamiętaj o tych dwóch cechach, a obrusy będą służyć Ci przez lata.