Organizujesz konferencję? Bordery bywają konieczne

Bordery to podstawowe akcesoria, które ułatwiają wygospodarowanie wolnej przestrzeni na szkoleniu i/lub konferencji. Jeśli odpowiadasz za przygotowanie ważnego spotkania biznesowego w obcym obiekcie lub wynająłeś tylko jego część – borderami oddzielisz tę część użytkową, za którą zapłaciłeś właścicielowi.

Słupek borderowy i border: czym się różnią?

Border (inaczej także tzw. kordon hotelowy)

Pod względem technicznym bordery to słupki pozwalające na wydzielenie przestrzeni użytkowej, z których każdy dysponuje mniejszą lub większą tabliczką informacyjną – na niej organizator może oznaczyć strefę lub cel tak utworzonego korytarza.

Słupki borderowe

Słupki borderowe to w zasadzie bordery bez tabliczek informacyjnych, które łączy się w grupach za pomocą ozdobnych sznurów plecionych oraz tych o gładkim wykończeniu.

W zależności od producenta oraz wybranego modelu zarówno bordery, jak i słupki borderowe są na ogół wykańczane na wysoki połysk w kolorystyce przypominającej złoto lub srebro.

Na konferencję, do hotelu i restauracji

Bordery i kordony mają szerokie zastosowanie w wielu mniej oraz bardziej specjalistycznych branżach. Z powodzeniem wykorzystuje się je m.in. w:

  • obiektach noclegowych (hotele, pensjonaty, hostele),
  • restauracjach,
  • galeriach sztuki,
  • hotelach,
  • sieciach handlowych,

a także instytucjach publicznych oraz wielu innych.

Ile kosztują profesjonalne bordery?

Za dobrej klasy border trzeba zapłacić od około 100 do nawet 250 złotych. Do wydzielenia każdego korytarza niezbędne są przynajmniej dwa bordery (po jednym z każdych stron), słupki, sznury oraz oraz wykonane ze stali uchwyty do sznurów.

Szacuje się, że wyznaczenie korytarza o długości ok. 8 metrów to koszt od 2000 do około 3000 złotych – odpowiednio: dwa bordery, ok. 10 słupków oraz 12 sznurów).