Organizujesz konferencję? Sprawdź te funkcjonalne meble i dodatki

Organizatorami konferencji nie zawsze są specjalizujące się w tej dziedzinie firmy cateringowe albo agencje eventowe. Bywa i tak, że jako właściciel hotelu również zmierzysz się z tym zadaniem. Organizacja konferencji nie musi jednak spędzać Ci snu z powiek. Wystarczy, że przygotujesz się do tego zawczasu, wyposażając hotel w funkcjonalne meble i dodatki.

1. Składane krzesła

Większość mniejszej i średniej wielkości obiektów noclegowych nie jest wyposażonych w osobną salę konferencyjną lub bankietową. Wszelkie spotkania czy przyjęcia odbywają się w specjalnie na tę okazję zaaranżowanej restauracji. Jak ułatwić sobie pracę i zamienianie przestrzeni restauracyjnej w konferencyjną? Odpowiedź to składane krzesła. Są lekkie i praktyczne, można ułożyć je w dowolnym miejscu pomieszczenia, łącząc w szeregi bądź pary. To idealne rozwiązanie również wtedy, gdy podczas konferencji odbywają się warsztaty. Wówczas prowadzący z powodzeniem może poprosić uczestników o ustawienie się w rzędach, kółku czy innym dowolnym kształcie.

2. Składane stoły

Funkcjonalizm może pójść jeszcze o krok dalej. Postaw na składane stoły. Nie musisz martwić się o ich wytrzymałość — dobre jakościowo meble, nawet jeśli lekkie i przenośne, mogą służyć Tobie oraz Twoim gościom przez wiele lat. Wybierz te odporne na wilgoć i dostosowane do dużych obciążeń. Pamiętaj, by pomyśleć o powierzchni. Świetnie sprawdzą się stoły z filtrem UV, dzięki czemu będą odpowiednie również podczas bankietów w ogrodzie hotelu. Kupując meble, zawsze zwracaj uwagę na ich solidne wykonanie, ale także wielofunkcyjność.

3. Wózki

Zarówno stoły, jak i krzesła należy gdzieś przechowywać. Po pierwsze, trzeba to robić w przemyślany sposób, by nie niszczyć mebli, a po drugie, podejść do zadania praktycznie i zająć jak najmniej miejsca. Gdy zdecydujesz się wyposażyć hotel w składane krzesła i stoły, kup także specjalne wózki do przechowywania.

Organizacja konferencji nie musi być trudnym i pracochłonnym zadaniem. Nawet jeśli nie masz osobnej sali, wystarczą Ci rozkładane stoły oraz krzesła. Dzięki nim możesz wprowadzić do oferty hotelu dodatkową usługę.