Pokrowce i obrusy – czyli jak udekorować salę konferencyjną?

Sale konferencyjne powinny prezentować się nadzwyczaj atrakcyjnie, ponieważ to w nich odbywają się ważne narady i podejmowane są istotne – często kluczowe dla całej firmy – decyzje.
W trakcie odbywania podobnych posiedzeń najczęściej wszyscy zgromadzeni siedzą przy stole – w ten sposób prowadzi się dyskusje, wymienia poglądy oraz ogląda multimedialne prezentacje. Priorytetem powinno być więc zapewnienie wszystkim przybyłym odpowiednio wygodnego siedziska oraz solidnego stołu.
Co jednak z wystrojem wnętrza? Dodatki nie mogą być do siebie niedopasowane, ponieważ nie świadczy to dobrze o jakości usług firmy (szczególnie zwróćmy na to uwagę, jeśli na konferencji są partnerzy biznesowi z innych przedsiębiorstw). Wszystko musi do siebie pasować i być jednocześnie eleganckie oraz nowoczesne. W ten sposób goście poczują się ważni i polepszy się ich nastrój oraz kreatywność. Dbałość o szczegóły i miłą atmosferę we wnętrzu na pewno nie ujdzie niczyjej uwadze.
W przypadku wynajmowanych sal konferencyjnych nie można mieć zbyt wielkiego wpływu na ogólny jej wystrój, ale kilka przenośnych elementów można dodać samemu i w ten sposób nadać jej wymagany charakter. Mowa tu o pokrowcach na krzesła oraz obrusach na stoły.

 

pokrowce na krzesłaW tego typu miejscach niezwykle istotny jest wybór odpowiednio trwałych, a jednocześnie szykownych pokrowców na krzesła. Najlepiej, by były one wykonane ze sztucznych tkanin, na przykład poliestru, ponieważ wówczas posiadają większą odporność na ścieranie oraz wszelkie zanieczyszczenia. Są również łatwiejsze w pielęgnacji i mogą służyć o wiele dłużej. Jeśli chodzi o kolor, warto dopasować go do okazji – jeśli to ważna narada, barwa może być dowolna (byle nie jaskrawa), na przykład można użyć takiej, która związana jest z logo firmy. Na bardziej odświętne okazje – na przykład bankiet z okazji jubileuszu – krzesła można ubrać w wytworną biel, albo klasyczną czerń.

obrusyObrusy na stoły konferencyjne także są ważne i powinny tworzyć wraz z obiciami na krzesła zwartą, dopasowaną całość. Przed zakupem należy koniecznie zastanowić się, jak wygląda stół w sali konferencyjnej – czy jest on prostokątny, owalny, czy też może stoliki zostały ustawione w kształt litery U? Nasz obrus musi wszak pasować wymiarami do istniejącego stołu. Nieestetyczne fałdy, albo obrusy zbyt długie, czy zbyt krótkie nie będą dobrze wyglądać i na pewno nie dodadzą sali uroku – a wręcz przeciwnie! Czym jeszcze kierować się przy zakupie? Warto wybrać plamoodporny obrus, taki z podkładem antypoślizgowym, albo wykonany z poliestru.