Wybieramy meble do sali konferencyjnej

Sala konferencyjna to wnętrze, bez którego nie może obejść się żaden hotel czy większa firma. Właśnie tutaj spotykają się pracownicy na zebraniach, szkoleniach i prezentacjach, dlatego sala ta musi odgrywać zarówno rolę funkcjonalną, jak i reprezentacyjną. Jakie meble wybrać, by konferencje i spotkania biznesowe zawsze się udawały?

Wygodne krzesła i funkcjonalne stoły

Przede wszystkim komfortowe. O wygodzie trzeba myśleć w pierwszej kolejności. Stoły powinny mieć szerokie blaty, a krzesła muszą być wygodne. Zebrania i kursy dla pracowników przedłużają się czasem do późnych godzin popołudniowych, więc tym bardziej warto postawić na komfort. Jeśli w firmie planowane jest wystąpienie i nie ma możliwości, by każda zaproszona osoba usiadła przy stole, trzeba pomyśleć o krzesłach ze specjalnymi pulpitami umożliwiającymi notowanie w czasie prezentacji.

Zadbaj o prelegenta

Kolejną istotną kwestią jest zadbanie o prelegentów. Najlepiej, gdyby mogli skorzystać z mównicy. Mebel tego typu pomaga zachować wyprostowaną postawę oraz daje poczucie pewności. Osoba występująca może się oprzeć, odstawić butelkę z wodą i położyć przed sobą plan prezentacji. Klasyczny model mównicy podkreśla rangę prelegenta, wydarzenia oraz samej sali konferencyjnej.

Konferencyjny bufet służy wymianie kontaktów

Nie można także zapomnieć o zorganizowaniu zaplecza socjalnego lub miejsca na bufet. Przerwy w czasie konferencji służą nie tylko odpoczynkowi i zebraniu myśli, ale również zacieśnianiu biznesowych więzi, wymienianiu kontaktów oraz dzieleniu się spostrzeżeniami. Można w kącie sali ustawić stoliki restauracyjne bądź składane. Te ostatnie bardzo dobrze nadają się do tych pomieszczeń, gdzie na co dzień odbywają się zwykłe spotkania i nie potrzeba bufetu. Stoły można najpierw nakryć obrusami, a dopiero potem postawić na nich tace z napojami i przekąskami. Wnętrzu dodadzą klasy świeże kwiaty.

Sala konferencyjna powinna z jednej strony odpowiadać na potrzeby prelegentów, zaproszonych gości i pracowników, a z drugiej wyglądać estetycznie i reprezentacyjnie. Właśnie dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich mebli. Muszą być eleganckie, gustowne i funkcjonalne, ponieważ tylko wtedy wzmocnią wizerunek firmy.